İzinler ve Telif Hakları

 

 

izinsiz içerik kullanımı hk.

İnternet sitemizde oluştururken kullandığımız içerik (deneme yazısı, bilgisayar programı, edebiyat ederleri, makale, şiir, sinema eserleri, teknik çizim, şiir, müzik, güzel sanat çalışmaları ve bunlara ait görsel içerik) Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu tarafından korunmaktadır. Eser olarak kabul edilen bu unsurların kullanımı için eserin sahibi olan kişi ve kuruluşlardan yazılı izin alınması şarttır.

İzinsiz olarak kullanılan içerikler, ve diğer tüm marka hakları saklı kalmak üzere, yasal yola başvurular yapılmaktadır ve yapılacaktır.

MARKA HAKKI 

Marka; bir işletmenin mal veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlayan, kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretlerdir. 

Kısacası marka; bir şirketin ya da kişinin ürettiği ürünleri veya hizmetleri diğerlerinden ayırt etmeye yarayan işarettir. 

Marka; tüketicinin hangi ürünü alıp, kullanacağına karar verme aşamasında yönlendirici bir işarettir.

Bu ve benzeri konuların izinsiz kullanımı, dağıtımı ve yasalardan gelen diğer tüm konularla ilgili, çalışmalarımız yapılmakta olup yasal yola çekinilmeden başvurulacaktır.